Projektas ,,Kaimynystės simboliai”
Vieta: Kopūstų laukas, Žemieji Šančiai, Kaunas

Rugpjūčio 16-29 dienomis Šančių vaikų dienos centro vaikai, bendradarbiaujant su Kauno gatvės meno festivaliu NYKOKA, dalyvavo edukaciniame gatvės meno projekte „Kaimynystės simboliai“. Užsiėmimus vedė lietuvių kilmės amerikietis menininkas Jacob E. Bercowitz.
Pirmosiomis dienomis vaikai buvo supažindinti su gatvės meno koncepcija, pagrindiniais principais ir technikomis. Kaip teigia pats menininkas, esminis gatvės piešinių bruožas – viešumas. Kadangi kūrinys bus visiems matomas, jis turi būti atliktas gana kruopščiai, be techninių klaidų. Piešiant kūrinius ant sienų, svarbu lėtas tempas, koncentracija į tai, ką darai, bei kantrybė. Šių principų menininkas ragino nepamiršti ir vaikus.
Vėliau mažieji šančiškiai įgytas žinias galėjo pritaikyti praktikoje, piešdami bendrą meno kūrinį ant „Kopūstų lauke“ esančios sienos. Ši vieta pasirinkta ne atsitiktinai. Ilgus dešimtmečius buvusi apleista, dėka susitelkusios Šančių bendruomenės, teritorija šiuo metu išgyvena savo renesansą. Išvalytoje teritorijoje vyksta parodos, įvairūs meno renginiai, Šančių bendruomenės šventės. Kurdami gatvės meno piešinį, Vaikų dienos centro vaikai taip pat prisidėjo prie kūrybos plėtros ir bendruomenės narių tarpusavio ryšio stiprinimo.

Pasak J. E. Bercowitz, net ir dirbdamas su vaikais, jis stengėsi laikytis atokiau, atliko tik patarėjo funkciją. Šio projekto esmė – ne galutinis rezultatas, o procesas, kurio metu menininkas tik nurodydavo gaires, tačiau meninius sprendimus priimdavo patys vaikai.

Pasiteiravus Vaikų dienos centro auklėtinių, ką jiems davė projektas, šie džiūgavo turėję galimybę piešti kitaip, nei įprasta – ant sienos, nes ten daugiau erdvės, nei ant lapo. Taip pat vaikai vardijo išmokę derinti spalvas ir formas, piešti plonas linijas, sužinojo, kas yra kontrastas ir kt.

Projektas iš dalies yra finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

kult-taryb-baltas3-mazas

img_6647

img_6722

dsc_0003

dsc_0036

dsc_0047

jacob-dibtuves-3

img_0193