Pirmasis Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA, gimė tam, kad apkamšytų miestą spalvomis, atkreiptų dėmesį į viešųjų erdvių problemas ir padėtų suprasti kiekvieno iš mūsų vaidmenį miesto kūrimo procese.

Gatvės menas – tai viešosios erdvės elementas, kuris mieste kuria erdves, jas atgaivina ir skatina gyventojus atverti namų duris ilgesniam pasivaikščiojimui.

NYKOKA festivalį galimą įrėminti į tris, viena už kitą ypatingesnes, dalis:
Meninė: kuri susideda iš didelio formato piešinių ant pastatų sienų, erdvinių instaliacijų bei fotografijos.
Pažintinė: skirta supažindinti visuomenę su gatvės menu, leisti jį paliesti bei išbandyti.
Pasirodymų: joje kontaktuoja kitokios gatvės meno formos – šokis, muzika, poezija ir t.t.

 

Meninė dalis

menine

Norėdami sukurti realų pokytį mieste, pagrindiniu NYKOKA objektu pasirinkome didelio formato piešinius ant pastatų sienų, kuriuos kuria profesionalūs menininkai, atsižvelgdami į vietovės bei jos bendruomenės gyvenimą, aktualijas ir idėjas. Tokie kūriniai ne tik nuspalvina miestą ir įkvepia jam gyvybės, bet ir atgaivina viešąsias erdves. Šie piešiniai taps naujais traukos objektai bei įsimintinais ir gyvybingais miesto žymekliais. Atnaujintos viešosios erdvės kurs ne tik socialinę, bet ir ekonominę vertę, o tuo pačiu skatins pasikeisti ir kitus – naujomis spalvomis nudažytos erdvės dažnai tampa visos vietovės atsinaujinimo postūmiu.

Kitas NYKOKA festivalio kūrinys – erdvinės instaliacijos, kurios taps naujais ir įsimintinais viešųjų erdvių objektais Kauno senamiestyje bei naujamiestyje.

Pažintinė dalis

pazintine

Norėdami spręsti viešųjų erdvių problemas, turime suvokti kaip. Reikia nagrinėti šią temą, diskutuoti bei mokytis iš gerųjų pavyzdžių. Todėl labai svarbi NYKOKA dalis yra Pažintinė. Ji moko, kviečia atvirai diskusijai bei padeda susipažinti su urbanistinėmis, architektūrinėmis bei gatvės meno temomis. Šių sričių ekspertai nori ne tik pasidalinti savo žiniomis, bet ir įkvėpti gerų idėjų miesto gyventojams, kalbėti apie problemas, nes kuriant ar keičiant viešąsias erdves svarbiausias yra jų lankytojų – Jūsų – balsas.

Pasirodymų dalis

pasirodymu

Ši dalis yra skirta parodyti kitas gatvės meno formas – aktyvias, judrias, gyvybingas ir įtraukiančias. Šokių, muzikos [bei poezijos] pasirodymai suteikia galimybę naujai pažvelgti į viešąsias erdves ir pamatyti jų daugiafunkciškumą, o tuo pačiu – gerai praleisti laiką nekasdienėje aplinkoje.

Norėdami sužinoti visas NYKOKA naujienas prisijunkite FB.

Savanoriai

savanoriai

Tapk NYKOKA savanoriu !